Stamford Bridge, London.

(1-1 nakon prvog kruga)

Chelsea je pobijedio Liverpool 3-2 nakon produžetaka u trileru s pet golova.

Chelsea i Liverpool - polufinale UEFA Lige prvaka
Detalji slike: Chelsea v Liverpool - Polufinale Lige prvaka UEFA koju servira picapp.com

Liverpool i Chelsea sastali su se u polufinalu Lige prvaka, drugoligaš, treći put u četiri godine. Nagrada? Mjesto u finalu protiv Manchester Uniteda. Sve je bilo postavljeno za uzbudljiv meč, prva pobjeda na Anfieldu ostavila je prednost s Chelseajem, ali tek na 1-1, a zapadno londonska strana imala je taj vitalni gostujući gol u svoju korist.

Obje strane su od prve momčadi donijele minimalne izmjene u svojim timovima. Frank Lampard vratio se sa simpatičnog dopusta (nakon nedavnog tužnog gubitka majke). John Arne Riise počeo je na lijevom boku za Liverpool, nadajući se da će u prvoj utakmici izmijeniti vlastiti gol. Yossi Benayoun započeo je umjesto Ryana Babela.

Chelsea: Cech, Essien, Carvalho, Terry, Ashley Cole, Joe Cole (Anelka 91), Ballack, Makelele, Lampard (Shevchenko 119), Kalou (Malouda 70), Drogba.
Pretplata se ne koristi: Cudicini, Obi, Alex, Belletti.

Golovi: Drogba 33, olovka Lampard 98, Drogba 105.

Liverpool: Reina, Arbeloa, Carragher, Skrtel (Hyypia 22), Riise, Kuyt, Alonso, Mascherano, Benayoun (Pennant 78), Gerrard, Torres (Babel 99).

Pretplata se ne koristi: Itandje, Finnan, Crouch, Lucas.

Golovi: Torres 64, Babel 117

Rezervirano: Alonso, Arbeloa.

Att: 38,900

Ref: Roberto Rosetti (Italija).

Prvo poluvrijeme bilo je napeta afera, očekivano kad se dva nogometna velikana suoče jedni s drugima s tako visokim ulozima. Rani je Chelsea igrao za posjed, a dok je Liverpool gurao naprijed oni su se branili dobro i duboko, znajući da bi dovođenje gostujućeg gola u ovoj fazi bilo skupo.

Dok je Chelsea igrao u igri, počeo je hvatati Liverpool u protunapadu, a postigao je prvi gol u 33. minuti. Frank Lampard je odlično ubacio, što Arbeloa nije uspio presresti. Salomon Kalou našao se u svemiru. Ako je bio u ofsajdu, sudački pomoćnik to nije vidio i pucao je u žestok udarac, parirao je golman Liverpoola Pepe Reina, ali Didier Drogba je izbacio loptu u mrežu.

Liverpool se pokušao vratiti u igru, ali obrana Chelseaja bila je solidna i uvijek su nosili prijetnju protunapada i Liverpool je bio nervozan. Znali su da moraju postići gol, ali pogodak se nije ostvario prije poluvremena. Na poluvremenu je bio 1-0 Chelsea i oni su imali jednu nogu u finalu.

Liverpool je u drugom poluvremenu izašao još odlučniji i počeo se snalaziti u Chelseaju. Drugo poluvrijeme nije nedostajalo šansi za obje strane. U 64. minuti Yossi Benayoun dobio je bolje od Didiera Drogbe i Salomona Kaloua i ubacio urednu loptu za dolaznog Fernanda Torressa, koji je hladno kontrolirao i ubacio loptu u mrežu za izjednačenje.
Chelsea 1-1 Liverpool

Chelsea je ponovno pušten u akciju, misleći da je pobjeda pobijedila, a sada su se suočili s izgledom dodatnog vremena. Liverpool se morao ozbiljno braniti.
U 15. minuti utakmice Michael Essien je sjajnim solo potezom s desne strane skinuo nekoliko protivnika u kazneni prostor, ali pogodio bočnu mrežu.

Jermaine Pennant ušao je kao supstud Benayounu. Je li mogao osigurati tempo niz desnu stranu i opasne križeve koji su Liverpoolu trebali otključati obranu Chelseaja?

Neće biti tako jednostavno. Nijedna strana nije mogla zaustaviti zastoj, a FULL-TIME zvižduk došao je s rezultatima izjednačenih kod Chelseaja 1-1 Liverpoola (agg 2-2) Dodatno vrijeme bilo je, kao što smo svi znali da će biti. To je bila ona vrsta polufinala.

U prvom poluvremenu produžetka Chelseaja nastala je nevjerojatna drama kada Michael Essien misli da je postigao pobjednički gol, on slavi u gostima, a pomoćni suci su trojicu Chelseaja postavili kao ofsajd. Ne računa se!

Samo minutu kasnije, Chelseaju je dodijeljen penal kada Michael Ballack trpi Sami Hyypia, ovdje ne može biti sporova, to je očito bio prekršaj! Korak naprijed Frank Lampard.

U 98. minuti Frank Lampard pokazuje nevjerojatnu spremnost za udarac u kazneni udarac. To je emotivan trenutak dok trči do zastave na uglu, gdje kleči i ljubi svoju crnu vrpcu. On je vidno suzav, cilj je dopadljiv počast svojoj nedavno preminuloj majci dok trči natrag u središnji krug, pokazuje u okupljenom ocu Frank Senior. Chelsea 2-1 Liverpool (agg 3-2)

Ryan Babel zamjenjuje Fernanda Torresa, a postavljaju se pitanja u vezi Benitezove taktike. Je li Torres ozlijeđen? U ovoj fazi bilo je neizvjesno, to smo mogli samo pretpostaviti. Babel je na djelu gotovo odmah jer ga električni ritam odvodi u kazneni prostor i pada na podrivanje kaznenog udarca - ali bio je to opravdan potez.

Prošlo je 105 minuta, samo 10 minuta od finala, Nicolas Anelka stigao je do trake i smanjio je da Didier Drogba nađe mrežu u blizini. U ovoj fazi, morate vjerovati da je igra za Liverpool, ali Liverpool ima reputaciju radi upravo to.
Chelsea 3-1 Liverpool (agg 4-2)

U 3. minuti vremena, Ryan Babel postigao je spektakularnu vožnju na duge staze. Navijači Liverpoola su se pitali: "Je li to još moguće?" Na drugi pogled, možda bi ga Cech mogla spasiti. Babel je bio na 30 metara, a golman Chelseaja dopustio mu je da provuče prste u gornji kut. To je značilo da ako Liverpool postigne ponovno, gotovo sigurno bi bio u finalu zbog pravila gostujućih golova.

Nije trebalo biti, Chelsea se zadržao na pobjedi apsolutno uzbudljivog susreta

Chelsea 3-2 Liverpool (prosjek 4-3)

Konačni zvižduk Chelseaja pobjeđuje 3-2 (4-3 ukupno).

Chelsea će igrati Manchester United u finalu Lige prvaka u Moskvi, 21. svibnja 2008. godine

Upute Video: PREKINULA FINALE LIGE PRVAKA: Pogledajte šta se zatim dogodilo… (Travanj 2024).