Njegov Sophomore Slump je gotov!
Njegov je pad drugog razreda završen! Nakon nevjerojatne novačke sezone 2004., svi smo mislili da će Kahne biti blistava zvijezda 2005. godine, ali umjesto toga, činilo mu se da nema istu iskru. Srećom, njegova treća sezona dosad više podsjeća na njegovu rookie godinu, a sjajno je vidjeti da se vratio. Vodio je 85 krugova kiše koja je u ponedjeljak odgodila Golden Corral 500 iz Atlante, a sada zauzima drugo mjesto na tabeli iza Jimmieja Johnsona. Posljednji put kad je ta utrka pobijeđena s motke, Kahne se nije ni rodila.

Budući da je vrlo malo nedostataka u rasporedu utrka, utrke se jednostavno ne mogu preusmjeriti u drugi vikend. NASCAR radije vozi utrku istog dana ako je to uopće moguće kako bi minimizirao financijski gubitak na stazi i prodavače, ali ponekad Mother Nature ne surađuje. Stoga NASCAR postavlja utrku za sljedeći dan ako je moguće.

Kahne nije bio jedini impresivan vani na stazi. Bilo je sjajno vidjeti one koje nismo navikli vidjeti ispred. Bobby Labonte skočio je u vodstvo u krugu 2 i nakratko je izgledao poput starog Bobbyja koji voli Atlantu. Nažalost, njegov se motor nije složio i on je bio iza zida u krugu 57. Ali, koliko je bio snažan koliko je i toliko kratko trajao, to je bilo poput pucanja adrenalina za trkački tim Pettyja. I što je ovo? Kyle Petty završio je u prvih deset! Kyle, Kyle! Tako mi je drago što vidim da su automobili Petty konkurentni i mislim da ćemo ih nastaviti vidjeti češće naprijed, kako godina prolazi.

Jeff Burton odradio je još jednu impresivnu vožnju i bio je vrlo konkurentan do posljednjih 10 krugova kada je dobio vibraciju koja ga je poslala u garažu. Njegova momčad očito je na dobrom putu, iako je Burton pobijedio u utrci Busch i zapalio vatru kako bi ponovno osvojio pobjedu na razini Kupa.

Iako nije bio najjači u utrci, Robby Gordon je trku završio i bio je jak cijeli dan. Zapravo je većinu utrka trčao u blizini fronte, a zbog problema s kasnom pitomrom natjerao ga je da ne završi bliže prednjem dijelu. Gordon, vlasnik Chevyja broj 7, trebao bi biti u top 35 nakon ovotjedne utrke, tako da ne mora brinuti da li će se kvalificirati na svaku utrku. Dobro mu ide dok sjedi u 19. godini Ako u Bristolu ostane grozan završetak, to bi mu trebalo brinuti s leđa. Događaj koji se dogodio u Gordonovoj jami stvorio je određenu tjeskobu. John Slusher je Reeda Sorensona pogodio u jame, ali sada dobro ide. Put jama je opasno mjesto, na sreću ovoga puta šteta je bila minimalna.

Dale Earnhardt Jr. sve više liči na svoje staro ja. Čini se da je napokon timski rad potreban uspješnom timu, a dobro je vidjeti ih kako se konačno zbližavaju. Neki od pjesama koje je u prošlosti dobro učinio u izlasku su uskoro, možda ćemo ga uskoro vidjeti u Lane Victory.

Tony Stewart izgledao je opuštenije i pokazao se na stazi. Njegov top 5 plasman pomaknuo ga je za 7 mjesta na ljestvici, što je najveći potez u tjednu. Sljedećih nekoliko tjedana su neki od njegovih najboljih pjesama, pa u potpunosti očekujem da ću ga vidjeti kako nastavlja uzlazni uspon.

Ovaj tjedan krećemo u Bristol. Ovo je daleko omiljena pjesma mnogih obožavatelja. Nije tako za sve vozače. Čini se da ova kratka staza nalik na zdjelu iskriva kratko vrijeme. To je ozloglašeno mjesto za spavanje u nečijem neredu. To je vjerojatno najvjerojatniji trag koji će vidjeti nekarakteristično ponašanje vozača, jer oni postanu toliko frustrirani. Kvalifikacija je otkazana zbog kiše, tako da će se oni redati prema NASCAR pravilima prema vlasničkim bodovima iz prošle godine. To stavlja Stewarta na stup. Nadamo se da će u nedjelju vrijeme biti kooperativnije. Favoriti kratkih pjesama su Stewart, Jeff Gordon i Labonte. Bez obzira na to tko završi u Pobjedi, jedna sigurna stvar u Bristolu jest da neće nedostajati uzbuđenja.

Čestitamo Brentu Shermanu i njegovoj supruzi koji su u utorak blagoslovili dječaka. Mama i dijete Brent Cooper Sherman dobro se snalaze.