Atletico Madrid osvaja inauguralni trofej Europa lige - razbija Fulham srca

Antonio Lopez Atletico Madrid 2009/10

Atletico Madrid 2 - 1 Fulham (AET) (FT 1-1)

Atletico Madrid osvojio je u četvrtak navečer osnivačku Ligu Evrope klasičnim prikazom, ali hrabrim otporom Fulhama. Budući da su momčadi zaustavljene u punom vremenu, izgledalo je da je igra na putu do penala, jer 25 minuta produžetka nije moglo razdvojiti ni timove. Tada je Diego Forlan drugi put pogodio drugi put u meču kako bi pobijedio u igri za Atletico i slomio Fulhamova srca.

Oduvijek je to bila bajka za južnu londonsku stranu. Nitko nikada nije realno očekivao da će stići ovako daleko, nema veze što će prvi put u njihovoj povijesti podići europski trofej. I do konačnog zvižduka, bajka je bila gotova, Atletico Madrid će biti postavljen kao prvo ime na trofeju Lige Europe.

Diego Forlan otvorio je gol za španjolsku stranu u 32. minuti, a to je bila defenzivna greška koja je dovela do gola. Prvo je Paul Konchesky dao prednost, a Antonio Reyes je započeo potez koji Fulham nije uspio zatvoriti, iz neposredne blizine Forlan je doveo Atletico 1-0 ispred. Fulham nije dugo ležao, a nekoliko minuta kasnije Zamora je probila stražnji zaštitni kadar Atletica. Atletico nije uspio raščistiti opasnost pa je Zoltan Gera postavio udarac iz daljine za Simona Daviesa koji je ubacio u mrežu Atletica za izjednačenje.

Na poluvremenu su rezultati ostali 1-1, a daljnjih 45 minuta Atleticova napada je vidio da dominiraju u posjedu i da odskaču od svoje klase, ali nikada nisu napravili sve važan proboj. Fulham se hrabro branio, ali rijetko je prijetio protunapadom, a kako je igra i dalje počela pokazivati ​​znakove umora.

Tako je trebalo biti dodatnog vremena, a slijedilo je isti obrazac prvo poluvrijeme i 10 minuta u drugom. Samo pet minuta duže, bio bi to penal, ali onda je Agüero podigao loptu s lijeve strane. Maštovit mali potez i lopticu uputio je do Forlána koji se našao neobilježen i u prostoru u sredini šesnaesterca. Nemirni zamah, lagani odboj, Schwarzer je pretučen i igra je dobila za Atletico. San o Fulhamu i veličanstvenom menadžeru Royu Hodgsonu.

Atletico je podigao trofej i to je zasluženo kada je sve rečeno i učinjeno. Jer nije bilo sumnje da su oni bolja momčad.