Finale nogometne konferencije glavne lige Prvenstvo zapadne konferencije - Houston Dynamo i Los Angeles Galaxy

LA Galaxy i Real Salt Lake su napredovali do Finala.

U vrlo zabavnom vikendu Major League Soccer-a, odlučeni su finalisti ovosezonskog MLS kupa jer su finale konferencije odigrane s maksimalnom dramom. Te dvije igre imale su sve, u blizini promašaja, zabranjenih golova, spornih odluka, penala, a u LA-ovom Home Depot centru čak i prekid napajanja!

Obje su utakmice otišle u produžetak, jer 90 minuta igre napada i kontranapada nije bilo dovoljno za razbijanje zastoja ni u jednoj igri. U subotnjoj Istočnoj konferenciji čak ni dodatni termin nije bio dovoljan, a penal je bio sve što je moglo razdvojiti dvije momčadi.

Petak, 13. studenog 2009
Prvenstvo zapadne konferencije
(Kućni depot centar - LA)
LA Galaxy 2 - Houston Dynamo 0 (Nakon produžetaka) FT 0-0
Strijelci: Gregg Berhalter 103; Landon Donovan (olovka) 109

Nakon nepotpunih 90 minuta, Greg Berhalter doveo je domaće u vodstvo u 19. minuti produžetka. Slobodni udarac Davida Beckhama uzrokovao je probleme u obrani posjetitelja, nisu uspjeli očistiti linije i Berhalter je skočio da izvede Galaxy ispred.

Potom je rekordni 17-ti gol MLS-a za Landon Donovan-a iz penala u 2 minuti od konačnog zvižduka stavio meč dalje od Dynama i vidio Galaxyu do finala MLS Kupa.

Subota 14. studenog 2009
Prvenstvo Istočne konferencije
(Toyota Field - Chicago)
Real Salt Lake 0 - Chicago Fire 0 (nakon produžetaka) FT 0-0
(5-4 na penale)

Real Salt Lake pobijedio je Chicago Fire sa 5: 4 nakon penala nakon što se momčadi nisu mogle razdvojiti u gol-regularnom i produžetku. Golman Salt Lakea Nick Rimando bio je junak dana, učinio je tri pogotka, dok je zamjenik Ned Grabavoy ubacio Real i zapečatio razočaranje zbog navijača Chicaga koji su gledali kako njihov tim propada u finalu konferencije za treću sezonu uzastopno.

Real Salt Lake dočekat će LA Galaxy u finalu MLS kupa 22. novembra u Seattleu, na stadionu Qwest Field.

Upute Video: Lazio v Stuttgart (agg. 2-0) - Europa League Preview (Travanj 2024).